Eesti talve- ja suvepealinnast Otepääst mõneminutilise autosõidu kaugusel laiuva maalilise golfiväljaku projekteeris arhitekt Pekka Wesamaa. Otepää üritusterohkele keskusele lähedal, kuid siiski piisavalt kaugel kärast, keset Otepää Looduspargi loomulikku elu – ilu, rahu ja vaikuse sügavuses asubki see nägemist ja tundmist vääriv vabaajakeskus.

Golfiväljaku rajamisega tuli Lõuna-Eestisse üks populaarne suve- ja talveharrastus juurde. Kuna tavaliselt ei paku golfiväljakud aastaringset tegevust, võib Otepää väljakut nimetada positiivseks erandiks. Siin on lisaks suvisele harrastusele talvegolfi mängimise võimalus nii argisel kujul kui ka kaasakiskuv iga-aastane Wintergolf’i suurvõistlus igale talvist looduskeskkonda armastavale sportlikule hingele. Teise erandi teeb kõigest sellest justkui taustaks maalitud looduspanoraam – kuplid, järved, põlismets ja Otepää Looduspargi väikesed elanikud - kitsed, jänesed ja haruldane väike konnakotkas.

Projekteerimise eesmärk oli luua huvitav väljak nii algajale kui elukutselisele golfimängijale. Igal rajal on võimalik mängida kindla tulemuse peale või riskida üritades saavutada paremat tulemust. Selles ongi ju mängu mõte.
18-rajaga täismõõtmeline golfiväljak avati mängijatele 2007. aasta juuli kuus.

Otepää Golfiväljaku koduleht