Otepää Golfiklubi mentor-programm

GreenCard ei tee kellestki golfarit. Golfariks saadakse harjutades ja rajal mängides! Enne suuremaid harjutusväljaku (range)  treeninguid oleks mõistlik vähemalt üheksa rada koos mentoriga läbi mängida ja aru saada,  millele range´l ja lähimängu harjutusväljakul keskenduda! Ärge kartke esimesel ringil piinlikusse ja saamatusse olukorda jääda: uskuge,  kõik tänased PROdki on olnud algajad, löönud kepiga maasse ja pallist mööda ning otsinud oma võssa või vette lennanud palle! Pärast mentorringi aga asuge harjutama, osalege ühistreeningutel, õppige lööke tunnetama, tutvuge põhjalikult reeglite ja etiketiga ja mis olulisim, mängige!

Mentor-programmis saavad osaleda kõik algajad mängijad (green card-i omanikud) ja need, kelle hcp on 37 kuni 54.

* Peale GreenCardi läbimist saab valida klubis  väljapandud nimekirjast  endale mentori. Eelistada tuleks kindlasti neid, keda juba tunnete. Klubi nimekirjas olevad mentorid teevad mentorringe tasuta ühiskondlikus korras.  Soovituslikult võikski   ühe mentoriga koos rajale minna  maksimaalselt kaks algajat, vastasel korral kulub radadel liiga palju aega.
* Esimene 9-raja mäng võiks toimuda 2 nädala jooksul peale GreenCardi saamist, vastasel korral võib kursusel õpitu meelest ja kehast kaduda.
* Kui GreenCardi saamisest on möödunud rohkem kui paar nädalat, on enne mentoriga ringile  minekut kindlasti vajalik Range´l mõned korrad lööke harjutada. Üldine reegel golfis on, et rajal mängitakse ja Rangel harjutatakse!
* Esimesel korral mängib mentor koos algajaga  9 rada, tutvustab golfikultuuri ja klubide tavasid (registreerimine caddiemasteris, proshop, riietuskultuur ja klubi olmeruumid, starter ja esimene tii,  teiste mängijate tutvustamine enne starti, starijärjekord, HCP  jne), selgitab mängu käigus golfireegleid ja vastavalt oma oskustele ka juhendab algajat.
* Peale mentorringi läbimist on algajal juba  piisavalt teadmisi ja oskusi, et järgmisel korral iseseisvalt rajale minna. Kui satute edaspidi mängima koos teiste klubiliikmetega, ei maksa oma algajastaatust häbeneda. Kõik golfimängijad jagavad heal meelel õpetust ja aitavad teid ka tavapäraste golfiringide ajal ( v.a võistlused ) igakülgselt.
* Hea võimalus mentoriga koos mängida on klubi poolt korraldatav võistlussari "Tule Rajale", kus enne mänguringi annab  Otepää Golfiklubi noortetreener tasuta nõuandeid.  „Tule Rajale“ (vaata www.ogk.ee) annab ka hea võimaluse tutvuda klubikaaslastega ja osaleda mõnusal  seltskonnaüritusel paraja võistluspingega!

Lisainfo klubi sekretärilt sekretar@ogk.ee ja Caddiemasterist.