Rajamängu poolfinaalide ja finaalide kokkuvõte

Martti Luik / 11. august 2010


Poolfinaalid


Alice Anderssoo vs Cliona Georgia Dalberg- Mäng algas väga tasavägiselt. Kolmandal rajal lõid mõlemad noormängijad esimese löögiga green’ile. Cliona eagle´i putt läks august väga lähedalt mööda ning ta pidi leppima birdie´ga. Birdie siiski rajavõitu ei toonud, kuna Alice oli samuti kolmega augus. Pärast esimest poolt juhtis Cliona 1 rajaga. Teisel poolel ei suutnud Alice aga piisavalt head mängu jätkata ning võistlus lõppes 14ndal rajal Cliona võiduga.


Getter Saaroja vs Imbi Paloots – Viimasel minutil starti jõudnud ning soojenduseta peale läinud Imbi pidi leppima kaotusega paremini ette valmistunudGetterile. Esimene rada mängiti viiki. Kolmandal rajal lõi Getter raud kuuega kaugemale kui Imbi hea draiv’iga. Sel hetkel tundis Imbi, et ei saa Getterile vastu. Mäng lõppes 13ndal rajal ning mõlemad said minna puhkama.


Benno Maaring vs Raul Koni – Mäng oli pingeline ja närviline. Võrdselt energiat kulus mängijatel nii sõna- kui ka golfilöökidele. Esimesel poolel oli Raul Bennost üle. Teisel suutis aga Benno ennast kokku võtta ja edasi võidelda, kuid võitjana väljus duellist siiski Raul.


Indrek Visanpuu vs Juhan Kolk - Mäng oli tasavägine. Pärast esimest poolt oli Juhan Indrekust kahe rajavõiduga ees. Teise poole rajad võidetisuures osas par'ide ja birdie’dega. Kümnendal rajal puttas Indrek birdie mööda ja sai par´i koos rajavõiduga. Üheteistkümnendal chippas Juhan lipust mööda ja pall lõpetas all vee ääres. Sealt tehtud kümneneetrine putt läks sisse ja rajavõit tuli. Järgmise lõpetas Indrek birdie'ga!  Karurajal lõid mõlemad eagle'id napilt mööda ja raja viik tuli birdie'dega. Alles viimastel radadel suutis Juhan peale jääda. 16. rajal lõi Juhan avalöögi 80cm lipust, kuid puttas birdie mööda! 17ndal rajal lõi ta kolmanda löögi 160. meetri pealt otse 30cm kaugusel august ja lõpetas birdie'ga, millega mäng ka lõppes Juhani eduseisus pluss kaks.


Finaalid


Alice vs Imbi (3.-4. koht)– Esimene pool mängiti võrdselt - esimesed kaks rada võitis Alice ning järgmised kaks Imbi. 9 auku lõppes aga Imbi kahe raja eduga. Teise poole alguses suutis Alice mängu viigistada. Edasi hakkas Alice’ile hakkima ning hea tuju kadus. Mäng lõppes 15ndal rajal (Karurajal). Klubisse tagasi jõudsid mängijad paar minutit enne tormi algust. Imbi kommentaar: ,,Külm närv, keskendumine mängule, Arctic sport, lühem backswing, hommikul puttijoone mitteusaldamise vahetamine usaldamise vastu ja nii see võit tuli.“


Cliona vs Getter (1.-2. koht) - Mängiti võrdselt üle ühe raja. Mõlemal neiul olid löögid ilusad ning eksimusi vähe. Esimese poole lõppedes oli Cliona 3 rajavõiduga ees. 16ndal rajal tegi Cliona par'i ja võistlus oli võidetud.


Indrek vs Benno (3.-4. koht) - Mängu alguses domineeris Indrek. Pärast esimest poolt juhtis ta 4 võiduga. Teisel poolel võttis Benno end kokku ja suutis 16ndaks rajaks isegi ühega ette minna. 17ndal rajal oli Bennol võimalus Indrek ära võita, kuid närvid ei pidanud vastu ja mäng viigistati. Võistlus lõppes 18ndal rajal, mille võitis Indrek bogey’ga.


Juhan vs Raul (1.-2. koht) – Kumbki mängija ei suutnud säilitada hommikuses poolfinaalis näidatud head mängu, sest väsimus ja 32- kraadine palavus tegid oma töö. Kui hommikustesmängudes võideti par'ide ja birdie’dega, siis nüüd võideti radu bogey’de ning tuplatega. Kokku said mängijad ainult ühe birdie ( Juhan 2 rajal).  Rajal 14 alanud torm ja vihmauputus muutis kogu mängu situatsiooni kardinaalselt. Uute oludega kohanes veidi paremini Juhan, kes oli parem 14ndal ning 16ndal rajal. Otsustavaks sai 17. rada, kus Raul puttas par´i mööda ja raja viik andis üldvõidu Juhanile.Kommentaarid võitjatelt:


Juhan: ,,Indrekugaoli väga pingeline mäng, kuumus tahtis lausa silmanägemise ära võtta. Putata oli väga raske, sest õhk green’i kohal virvendas kuumusest. Lõpuks, ilmselt ka õnnega pooleks, suutsin  peale jääda. Kiitus Indrekule hea mängu eest! Raul Koniga oli samuti üsna pingeline võistlus,  ilm oli alguses veelgi palavam kui hommikul ja eelmise mängu  väsimus oli kõvasti kontides. Raul mängis väga hästi! Traditsiooniliselt tabas meid 14ndal rajal äike, mis seekord muutus lausa tormiks. Pidime ennast ja oma varustust päästma kiire põgenemisega ja16nda raja varju alla peitu pugema. Umbes pool tundi oli mänguseisak,  mille käigus suutsime endära külmetada. Edasi mängisime lausmärjal rajal. Otsustaval 17ndal rajal võitsin, sest Raul puttas par´i mööda.“


Cliona: ,,Miski ei tulnud kergelt kätte. Poolfinaalis andis Alice vägeva lahingu- mängisin esimeses pooles 43 lööki, kuid olin vaid ühe rajaga peal. Rajakaotused tulid bogey'dega. Kolmandal rajal jätsin eagle`i puti 10 cm lühikeseks, kuid rajavõitu birdie'ga ei saanud. Finaalis polnud sugugi kergem, Getteril oli raualöök pikk ja sirge, eksimusi oli vähe. Teise ringi ajal hakkas endast vaikselt märku andma väsimus. Kindlasti ei saa mainimata jätta suurepärast ilma.“