OGK Meistrivõistlused on selleks aastaks lõppenud (Galerii lisatud)

Martti Luik / 16. august 2010

Otepää Golfiklubi Meistrivõistlused 2010


Otepää Golfiklubi prestiižem võistlus on lõpule jõudnud ning meie 2010 aasta meistrid selgunud.

Võistlus toimus kahel päeval ning tavapäraselt tuli osalejatel  võidelda lämmatava palavusega, vihma ja rajutseva äikesega. Esimesel päeval osales 59 (loodame, et tuleval aastal see arv kahekordistub) ning teisel päeval jätkas 57 klubiliiget. Mängiti mitmes erinevas grupis: mehed HCP 0-36 ,naised HCP 0-36, naisjuuniorid, seeniorid , senjoriitad ja tulevikulootused. Võistlusvormiks oli löögimäng (v.a tulevikulootustel). Väljak oli äärmiselt heas korras. Greenid olid ülimalt kiired, mis on väheste par’ide ja birdie’de põhjuseks.


Esimene päev (14.08.2010)

              Võistluse hommikul jagati kõigile osalejatele mõnus einepakk ning  ports pabereid (kohalikud reeglid, liikumise tempo ,  lipupositsioonide tabelid jne). Rajale minek toimus vaid 1. tii’lt. 8.30 startisid esimesed vaprad naised ning 11.30 viimased mehed. Esimeste rajaleminejate vähesed unetunnid kompenseeriti sellega, et nad jõudsid lõpetada enne korralikku vihmasadu.

Esimese päeva tulemused ei olnud hiilgavad. Kogu seltskonnast mängis alla 100 löögi vaid 13 võistlejat. Päeva parim skoor oli 82 (Karel-Peter  van Buuren)  ning kõrgeim 139 lööki. Naiste kirstunaelaks oli 16. rada (par 3).  Seal suudeti teha uus rajarekord  18 lööki. Peal selle olid ka bunkrid kohaks, kus pallitabamine ei olnud hea ja palju lööke kulus lihtsalt liiva õhutamiseks .


Teine päev (15.08.2010)-

               Seekord mindi rajale nii 1. kui ka 10. tii’lt. Ka sellel hommikul anti kõigile mängijatele kaasa väike toidupakk. Esimene start oli kell 8.30 ning viimane 10.00. Võistluspinge oli teisel päeval suurem, kuna kõik soovisid oma skoori parandada ning 31 mängijat seda ka tegi. Teisel päeval mängitud tulemus on ka olulisem, sest viigi puhul  võidab see, kelle teise  päeva löökide arv väiksem. Päeva parim tulemus oli 79 ( van Buuren)  ning kõrgeim  134 lööki. Hilisematel rajaleminejatel taaskord ei vedanud, kuna torm ja äike said nad enne lõpetamist kätte. Murduvate puude ning sähvivate välkude saatel tuli viimastel rajalolijatel elu eest varjualustesse põgeneda. Õnnelikumad jõudsid caddiemasteri majakesse, aga teised varjusid metsas, kust vaprad korraldajad nad golfiautodega ära päästsid. Torm murdis nii  puid kui  plakateid, tuli rahet ja välku. Õnneks möödus see kõik üsna ruttu ning võistlus sai edukalt lõpetatud. Edasi mindi GMP Plaza’sse sööma ning seal ka autasustati  paremaid !

Kahe päeva jooksul kokku tehti 277 par’i- mehed 228  ( seega 2,6 pari mehe kohta päevas!) ning naised 49 ( seega 1,8 pari päevas naise kohta!). Birdie’sid tehti 24, millest 7 tegid Naised  (Cliona 2, Triin Anette 2, Berit 1, Imbi 1, Reet 1) ja 17 Mehed  (Karel Peter 5, Kristo T. 2, Margus 2, Toomas L. 2 Juhan 1, Ake 1, Andres G. 1, Arno 1, Indrek T. 1, Mati L. 1, Pekka 1, Risto S. 1, Heiki 1 ). Terve võistluse peale saadi ka üks eagle (1. rajal) ja selle autoriks  oli Karl Peter Van Buuren. Kuna tegemist oli löögimänguga, siis kogu ürituse peale kokku tehti  11 959 lööki (127 lööki keskmiselt  inimese kohta ühe ringi läbimiseks )


Jah,  ilmselt vajaksime  kõik veel pisut harjutamist!! Aga lõppude lõpuks on ju löögid need, mille pärast golfi mängime, olgu neid siis ikka rohkem ja ilusamaid!!


Kuna pilte tehti palju, siis kogu pildigalerii lisati Fotki lehele. Galeriid saab näha siit


Berit Kolk

OGK sekretär