Eesti Klubidevahelised Meistrivõistlused 2010

Martti Luik / 24. august 2010                                        Klubidevahelised Meistrivõitlused 2010    21.08-22.08 toimusid Eesti Golfiliidu egiidi all Saaremaal Klubidevahelised Meistrivõitlused 2010.Seda mängitakse võistkondliku löögimänguna naistele sinistelt tiidelt ja meestele valgetelt tiidelt. EGL liikmesklubi võistkond võib koosneda kahest kuni kolmest mängijast ning Klubidevahelise Meistrivõistluse kohad selgitatakse vastavalt mõlema võistluspäeva kahe parima tulemuse saavutanud mängija löökide summa põhjal.


    Üritus toimub mitmendat aastat ning OGK on sellest osa võtnud alates 2005. aastast.

    * 2010. aastal toimus võitlus Saaremaal ning Cliona Dalberg, Alice Anderssoo ja Getter Saaroja said
       III koha.
    * 2009. aastal mängiti Jõelähtmel ning meie mehed Janar Toomesso, Karel Peter Van Buuren ja                 Paul Põhi saavutasid III koha. Kahe päeva peale mängiti +27 lööki.
    * 2008. aastal toimus võitlus Valgerannas ning mehed said II ja naised III koha.
    * 2007. aastal mängiti meie koduklubis Otepääl.
    * 2006. aastal võisteldi Niitväljal ja Paul Põhi, Janar Toomesso ning Valdek Apivala teenisid välja
       III koha.
    * 2005. aastal toimus üritus Jõelähtmel.


Sellel aastal pani meie klubi välja kolm võistkonda:

1. Mehed I: Juhan Kolk, Harri Juvonen, Indrek Visnapuu
2. Naised I: Getter Saaroja, Cliona Georgia Dalberg, Alice Anderssoo
3. Naised II: Anneli Kolk, Berit Kolk

Meie klubi esindas kohtunike poolelt Lembit Dalberg.

    Võistlejad saabusid saarele päev ja noored paar päeva varem. See andis võimaluse väljakuga tutvumiseks. Tüdrukute ( naiste I võiskond) ) suhtumine oli väga professionaalne. Harjutusringi mängiti kuus tundi, mille vältel tehti mänguplaan. Kahjuks olid harjutusringil valitsenud (puuduvad) tuuled teistsugused kui mängu ajal ja seega tuli plaani oluliselt korrigeerida, aga kasu oli plaanist siiski palju. Meeste võiskond tegi rajaga tutvumise ja mänguplaani arutamise ringi koos naiste II võiskonnaga reede õhtupoolikul. Ilusa ilma ja Juhani juhendamisega läbis Harri, kes nägi Saaremaa rada esmakordselt, selle nagu muuseas 79 löögiga, mis andis järgmise päeva võistluseks põhjust optimismiks!

    Väljak on Saaremaal päris keeruline ning eriti veel siis, kui lisandub tavapärane sügise lähedane tuulefaktor ja mehed peavad mängima valgetelt ja naised sinistelt tiidelt. Vett on kõvasti, mis halvematel päevadel neelab palle nii, et poole mängu pealt peavad paljud tavamängijad neid Caddiemasterist juurde ostma. Ei saa ka mainimata jätta, et rajad on väga pikad ning kitsad. Ega green’idki kergemad ole. Lainetavad nagu Saaremaa tormine tahkunud meri ning enne puttamist tuleb mitu korda vaadata, et kallet mõista. Kui võrrelda Otepää ja Saaremaa green’e, siis on nad struktuurilt täiesti erinevad ja Saaremaa omad on kordades aeglasemad. Võtab aega harjumiseks.

    Laupäeva hommikul läks võistlus lahti. Ilm oli sombune ja vihmane, lisandus üha tugevnev tuul. Meestel läks kokkuvõttes esimene päev edukamalt. Kahe parema tulemus( Harri ja Indrek) oli kokku 169. Naised I ( Cliona ja Getter) mängisid kokku 183 lööki ning esimese päeva seisuga olid nad kolmandal kohal.

    Pühapäeval oli ilm väga tujukas- küll tuli vihma, siis paistis päike, pärast tuli jälle vihma jne. Tugev tuul oli kogu aeg. Võistluse peakohtunik oli stardi juurde joonistanud suure naerunäo. See oli tore üllatus ning pidi pingeid leevendama, kuid meie meeskonnale see esimesel tiil õnne ei toonud - küll löödi võssa ja vette, täpselt puu taha või lihtsalt paar meetrit. Harrit tabas tõeline ebaõnn, kui kadakate vahelt leitud palli pidi rajale tagasi saamiseks mitu korda lööma, mis lõppes esimese rajatulemusega 10 lööki! Õnneks läks mäng edasi palju paremini. Meestel ( Indrek ja Harri)  tuli kokkuvõttes esimesest päevast kaks lööki kehvem tulemus –171. Oma eelmise päeva tulemust  parandas Indrek, kes tegi 84 lööki, ühe löögi vähem kui 1 päeval! Indreku kommentaar :“Need kaks mängu olid vist selle aasta parimad. On olnud vähe aega harjutamiseks, aga seekord olin jõudnud paar korda range’ile ning lüüa oli kohe teine tunne! Isegi oli julgus driver kätte võtta”. Cliona tegi suurepärase tulemuse- 83 lööki, mis oli OGK parim skoor. Naised mängisid teisel päeval 182 lööki, mis säilitas nende kolmanda koha.

    Värvikatest vahejuhtumitest võistlustel võiks märkida Sven Kaljuveeri (Tallinna Golfiklubi II võiskond) õnnetust seoses sellega, et ostis Caddiemasterist seal müüdavaid palle nimega STING ja neist ühe mingil hetkel mängu pani. Kuigi karbi peal on suurelt kirjas, et need pallid on nii USGA kui R&A poolelt lubatud, selgus täiendaval kontrollimisel, et Hard Cardi poolt nõutud R&A heakskiitu nendel pallidel pole, mis põhjustas võistleja diskvalifitseerimise! Samuti võiks pakkuda kõigile tavagolfimängijatele lohutust, et ühes flaidis saadi par4 läbimise järel järgmise tii avalöögi õigus tulemusega 12!

    Täname kõiki meie klubi esindajaid, kes võitlesid nii närvide, pinge, tuule, vihma, vee, võsastiku, väsimusega ning andsid endast parima, et meie golfiklubi heast küljest näidata.

    Eriline au kuulub meie tublidele neidudele, kes teenisid välja III koha!

Berit Kolk
OGK sektretär