EDS mänguringi registreerimise protseduur Otepää Golfiklubis

Ursula Muts / 18. aprill 2012

Hea klubiliige, alates käesolevast aastast on Euroopa Golfi Assotsiatsioon kehtestanud nõuded, mida tuleb järgida kõigil golfi harrastajatel. Vastutus HCP pidamise eest lasub koduklubidel. Alloleva lingi kaudu pääsed ligi Otepää Golfiklubi EDS ringi registreerimise protseduurile, millest kinni pidamine on igale klubiliikmele kohustuslik.

Lõik EGCC kapteni Heinu Klaasi avaldatud, ehk veidi kergemini arusaadavast uudisnupust:


"Euroopa Golfi Assotsiatsiooni poolt kehtestatud uus version ei erine põhimõtteliselt vanast versioonist väga palju. Vahest mõned protseduurid on läinud keerukamaks, küll aga on oluliselt muutunud nende suhtumine EGA HCP süsteemi rakendamisse. Piltlikult öeldes tuleb kogu süsteemi nüüdsest rakendada kogu oma ilus ja valus või muidu….Või muidu all mõeldakse samme kuni EGA-st väljaviskamiseni (sellise tõsiasjaga seisid vastamisi näiteks sellised liidud nagu Austria, Taani jne.) 


Mis siis meie jaoks muutub? Esiteks vast harjutusringide eelregistreerimisnõue, kui on soov seda ringi HCP arvestusse saada (edaspidi EDS – Extra Day Score). See nõue oli olemas iseenesest ka vanas versioonis, aga EGL HCP komitee ei pidanud seda otstarbekaks rakendada. Kuidas täpsemalt see siis välja nägema hakkab? Soovist EDS mängida peab mängija alati teavitama koduklubi (kui tema HCP – pidajat) ENNE mänguringi algust. Igas klubis peab olema sisse viidud EDS registreerimisleht, kuhu siis kantakse sisse mängija nimi, stardiaeg ja väljak. 


Koduklubis võiks see näha välja umbes nii, et kui tulen mänguringi tegema, registreerin ennast niikuinii caddiemasteris ja kui on tahtmine HCP muuta, siis samas registreerin ka selle ringi EDS ringiks. Peale mänguringi lõppu tuleb hoolitseda selle eest, et korrektselt täidetud tulemuskaart võimalikult ruttu HCP pidajate kätte jõuaks (tulemuskaardi andmata jätmisel, nn. NR – No Return, tõuseb HCP vastavalt süsteemi reeglitele)."