Rajamängu Meistrivõistlused 5. voor

Sander Maisvee / 3. september 2020

Kõigepealt meeste Meistriklassi alumise poole mängudest.

Toomas Tamme vs Tanel Laisaar

Oli väga kõrgetasemeline mäng. Esimene rada oli krobeline aga Kunn sai bogey’ga võidu. Tanel võttis 3-ndal rajale järele, peale Kunni eksimust. Seejärel Kunnilt perfektne mäng (v.a. tupla 8-ndal). Tanelil visakas aga mitmeid bogey’sid sisse ja seepärast ei olnudki imestada, et kohvipausile tuldi Toomas Tamme 2UP eduseisus. Viimast korda eksis Kunn 10-ndal rajal (kui nii võib bogey kohta öelda). Edasi aga ainult Par’d ja vahel ka üks birdie. Tanel tegi samuti tugeva teise poole (+1 raja Par’ga) aga vahet tagasi teha ei õnnestunud. 3/2 võit Toomas Tammele.

 

Indro Konik vs Juhan Kolk
Siit meil nö. pilti edastada ei ole. On ainult teada seis- Indro võitis viimasel rajal.
 

Jaak Vahi vs Robin Udodov

Never give up võiks selle mängu kohta öelda. Jaak läks 8-nda raja järel juba 3-ga juhtima, olles löökidega +1 raja Par’ga. Edasi püsis mäng tasakaalus ning viimast korda oli Jaak 3-ga peal veel 13.raja järel. Siis algasid mängumeeste rajad...

Robin tegi seal 3 Par’i ja 1 bogey ning 1 rada enne lõppu oli seis juba viigis. Ka viimane rada Robinile. Nii lihtne see golf ongi J

Toomas Tamme vs Indro Konik

Järgmiseks sai Toomas vastaseks värske BMW Golf Cup Internationali võitja Indro Koniku. Ilmselt Indro jaoks oli hooaeg juba korda läinud ja mõtted Dubai peal. Suuremat vastupanu ta ei osutanud ning võit Kunnile tulemusega 6/4.

 

Igor Viirlaid vs Robin Udodov

Tabeli teises pooles sai Iks tulemusega 4/3 jagu Robinist.
- - - - -

 

Nüüd kahest tabeli ülemise otsa mängust, mis selgitasid esimesed Final Fouri pääsejad.

 

Benno Maaring vs Juhan Peedimaa
Nagu lubatud eelmise aasta finaali kordus. Ja etteruttavalt ütleme, et samad mehed saavutasid ka mõne päeva pärast klubi löögimängu meistrikatel kulla-hõbeda.

Juss alustas võimsalt- kahega griinil ning birdie. Benno tegi küll mitme meetrise puttiga Sand Save’i aga rada oli läinud. Teise rajaga võttis Benno järgi. 3-ndal paugutasid mõlemad birdied. Aga Juss sai seejärel juhtima 4. raja linnuga. Kohe järgnes Bennolt 3 putti 5-ndal ning Juss oligi ette rebinud 2-ga. Esimese poole lõpu mängis aga Benno paremini ning teisele poolele mindi võrdses seisus. Benno seejuures löökidega raja Par’s.

Teist poolt alustas Juss paremini- birdied 10. ja 13. rajal ning Bennot ei aidanud lähemale ka nn. mängumeeste rajad. Võit seekord Jussile tulemusega 3/2 ning koht Final Fouris olemas.

Margo Liiv vs Nils Illimar Esko

Mängule tegi asjaliku live ülekande (blogi, pildid, videod) Andres Esko. Tänud Andres!

Mängu algus oli väga krobeline mõlemalt poolt. 6-ndaks rajaks oli Nils saanud 2 Par’i ja Margo mitte ühtegi. Birdied jäid veel mägede taha. Aga seis oli ometi võrdne.

Edasi juhtus aga midagi imelist- Nils tegi 3 birdiet jutti (9. rajal koos chip-in’ga). Seega 1. pool Nilsile- 3UP.

Ilmselt tõmbasid Nilsi birdied ka Margo mängu käima- järgnes 7 Par’i jutti ning 16.raja järel oli seis tasa. 17. raja võitis Nils bogeyga ning ellujäämiseks oli vaja Margol viimane rada kindlasti võita. Nils tegi selle võimalikult raskeks, sest mängis viimasel rajal välja Par’i. Margol ellujäämiseks vajalik 5-6m putt sisse lüüa foregreenilt. Tuli ära!

Mäng jätkus lisaradadel. Esimesed 2 rada mängiti Par’dega viiki. Otsustavaks sai 3. rada. Margo avalöök maandus greeni kõrval bunkris. Kas oli teemaks viimase aja omapärane bunkrite hooldus (süvendid nõlva all) või muu põhjus aga esimese löögiga klubi mitmekordne meister sealt välja ei saanud. Kuna ka teine löök ei olnud kõige õnnestunum, siis tuli leppida bogeyga ning katsuda õnne läbi lohutusringi.

- - - -

 

Nüüd lohutusringi mängud viimaste Final Four kohtade selgitamiseks

 

Margo Liiv vs Igor Viirlaid

Vanad sõbrad omavahel. Võistlusest oli live ülekanne Messengeri grupis. Tänud Juss Peedimaa!

Margo alustas Par’ga ning Iks pidi järgnevatel radadel pingutama Par-Birdie-Birdie, et olla tasa 4-nda raja järel.

Aga Margo ei võtnud jalaga gaasipedaalilt. Ainuke bogey tuli 4-ndal. Kokku 36 lööki esimesel poolel (seejuures Sand Save 3. ja 6. rajal) ning 2UP. Igoril samas 38 lööki.

10-ndal tuli Igor ühe võrra lähemale aga 11-ndal tegi Margo väga raskest kohast (alt ülesse putt) birdie ning vahe oli jälle 2.  Kuna 14-ndal eksis Iks avalöögiga auti, siis edasi oli juba vormistamise küsimus. Seega lõpptulemus Margole 4/3.

 

Benno Maaring vs Toomas Tamme
Toomas andis loobumisvõidu

 

Seega meeste Meistriklassis hakkavad 6. septembril tiitlit selgitama Nils Illimar Esko vs Benno Maaring ning Margo Liiv vs Juss Peedimaa. Kahel mehel on medalid juba all sellest aastast. Kui palju tuleb sellele lisa?

 

- - - -

Hooaega on väga intensiivne olnud ja anonüümne blogi autor hakkab kah väsima. Aga mõne sõnaga ka HCP klassi mängudest.


Siin hakkasid tulemusi mõjutama vigastused. Nii Indrek Lüüs kui Kristjan Vassil pidid oma viimastest mängudest loobuma vigastuse tõttu. Kuna mõlemal olid viimased mängud Vadim Apuhtiniga, siis sai viimane lihtsamat teed pidi Final Fouri. Puhh, ära nüüd Fortuunat alt vea!


6. septembril on HCP klasssi Final Fouris vastamisi:

Tõnis Kaukvere (HCP 17,2) vs Vadim Apuhtin (HCP 15,8)

Raido Peedomaa (HCP 26,8) vs Kaur Andresson (HCP 12,8)

Kui esimeses paaris on händikäpid võrdes, siis teises paaris on Raido u. pooltel radadel kasutada üks lisalöök. Saab huvitav olema.

Jääge meiega ning jälgige live scoringut läbi Golfboxi!