Rajamängu Meistrivõistlused 2. voor

Sander Maisvee / 19. juuni 2020

Esimene ring meeste rajamängudes on läbi. Suuri üllatusi Meistriklassis ei olnud. Alumisse tabelipoolde langesid TOP10 asetust omavatest mängijatest ainult Viljar Pärnamäe ja eelmise aasta klubi meistrivõistluste hõbe- Ake Andressoo.


Vaatame ka üle paarid kellele eelmises blogis tähelepanu pöörasime.

 

Tanel Laisaar (16) vs Mart Urbas (17)
Asetuse järgi kõige võrdsemate meeste lahing. Tulemuse järgi otsustades oli heitlust rohkem kui küllaga aga doktorihärra tundlikud käed kustutasid Mardi lootuse lõpuks 1. lisarajal.


Viljar Pärnamäe (9) vs Indro Konik (24)
Vaatamata märksa kehvemale asetusele ei andnud paremakäeline Indro eksirännakutel olevale kaptenile suurt sõnaõigust, võites mängu 16.rajal. Järgmises voorus kohtub Indro vana sõbra- Marko Mutsuga.
Viljar kurtis mängujärgselt halba putiõnne- tervelt 5 griini tulid 3 puttiga.


Erko Hansar (13) vs Andres Kulbin (20)
Erko tõestas, et kevadine töö ei ole maha visatud ja võitis mängu juba 15. rajal. Järgmises voorus tuleb Erkol kokku minna värskelt Eesti Seenioride Meistrivõistlustel rajamängus hõbeda võitnud Toomas Tammega

Nils Illimar Esko (5) vs Mihkel Paloots (28)
Meie noored said madistada kuni 16. rajani. Siis tuli Mihklil Nilsi kätt suruda ja noorema mängija paremust tunnistada


Ott Vaino (12) vs Raivo Simson (21)

Meeste vahel käis tõsine madin. Raivo võttis võidu alles lisarajal.

Peeter Kessa (15) vs Igor Viirlaid (18)

Koondisemehed pidasid väga pika mängu. See lõppes alles viimasel rajal Igori võiduga.

Robin Udodov (7) vs Urmas Sokk (26)

Ilmselt terve vooru kõige pingelisema lahingu pidasid Urmas ja Robin. Lahing oli nii pikk, et seda tuli isegi 2 päeva pidada. Nimelt katkestas äike nende esimese päeva täpselt poole peal. Heitluses, mida mõlemad korduvalt juhtisid, ei saanud kumbki pool suuremat edu kui 1 rada. Lõpuks 1. lisarajal Urmas eksis ja Robin võttis Par’ga rajavõidu. Järgmises võõrus ootab teda ees Tõnu Tsernant.

 

Rain Sirk (11) vs Jaak Vahi (22)
Jaak pani oma suurema mängukogemuse maksma ja võitis mängu 15. rajal

 

Karel Räppo (19) vs Juhan Kolk (14)
Noorem mees tegi vanameistrile kolki- 6/5. Juba 8-ndaks rajaks oli Karel 6up olles seejuures raja Par’is. Peale mängu ütles Juhan, et Karel mängis nagu tema noorpõlves.

 


Järgmises voorus lähevad kokku:

 

Margo Liiv (1) vs Tanel Laisaar (16)
Margo näitas eelmisel nädalal väga head mängu Pärnu Bays toimunud Eesti rajamängumeistrivõistlustel Mid-Amatööride klassis. Kui selline vorm jätkub siis peab Tanel appi kutsuma lisaks oma osakonna kaunitele õdedele ka maavälised jõud.

Marko Muts (25) vs Indro Konik (24)
Sarnase HCP’ga sõbrad suutsid esimese vooru karid ületada ja lähevad nüüd omavahel kokku. Markol läks eelmisel nädalal toimunud President Cup täiesti aia taha. Ehk on oodata tõsist korrektuuri oma mängule.

Toomas Tamme (4) vs Erko Hansar (13)
Ihaste mehed omavahel. Erko 1. vooru võit oli muljet avaldav aga sama oli ka Toomase võit Arno Ruusalepa üle (8/7).

Nils Illimar Esko (5) vs Raivo Simson (21)
Mõlemad mängijad on Otepää väljaku heavy user’id. Kas Raivo suudab mingi riuka välja mõelda, et noorema mehe mänguoskus kõikuma lüüa?

 

Benno Maaring (2) vs Igor Viirlaid (18)
Benno mäng 1. voorus muljet ei avaldanud (ainult 2/1 Toomas Laane vastu). Kui mäng ei parane, siis läheb Igori vastu raskeks.

Robin Udodov (7) vs Tõnu Tsernant (10)

Mõlemat mängijat kohtab tihedalt erinevatel Eesti tiitlivõistlustel. Seega peaks mõlemal võistlusnärvi piisavalt olema.

 

Juhan Peedimaa (3) vs Karel Räppo (19)

Juss on vana kala ja nagu muuseas võib mainida, et ka selle ala tiitlikaitsja meie klubis. Karel on meie noorema generatsiooni mängija, kes koos Robin Udodoviga harjutades on sel hooajal oma mänguklassi märgatavalt parandanud. Viimase väite tõestuseks veenev 6/5 võit Juhan Kolgi üle eelmises voorus. Tuleb kindlasti üks põnev lahing.

 

Eero Veisner (6) vs Jaak Vahi (22)

Enamasti ready golfi harrastav Eero on olnud ka seekord väga väle ja tegelikult on see mäng juba peetud. 1. lisarajal pidi Jaak tema paremust tunnistama.

 

- - - - - - - - - - - - - -

Mõned sõnad ka HCP klassi mängudest, kus lisaks strateegiale tihti ka HCP appi tuli.
Esimese vooru mängud lõppesid:

Oliver Helm (1) vs Sander Maisvee (32)
Selles paaris oli HCP vahe kõige suurem. Oliver vana kalana sai seekord veel Sanderist jagu- napilt aga kindlalt viimasel rajal.

Martti Lilleorg (2) vs Jaan Pruulmann (31) võitis Martti 3/1.

Tõnu Bergmann (3) vs Marko Maisvee (30). Marko tegi siin venna ebaõnnestumise heaks ja võitis 2/1.

 

Kaur Andresson (4) vs Joosep Kivimäe (29). Heitlust oli küllaga, sest mäng lõppes alles lisarajal Kauri võiduga.

 

Urmas Tali (5) vs Peeter Peedomaa (28). Terve kevade ilmselt kõige rohkem meediakajastust saanud OGK mängija jäi Peetrile selgelt alla- 5/4. Aga küllap Eesti üks parimaid võrkpallitreenereid suudab ennast motiveerida ka kaotajate tabelis, et tõusta sealt ikkagi Final Fouri.

Kalev Kuusik (6) vs Kaido Maisvee (27). Klubi President näitas väärilist mängu ja enne kui Kalev arugi sai oli mäng läbi- 7/6 Presidendile.

 

Joel Pärle (7) vs Verni Loodmaa (26). Selge võit Vernile 4/3.
Joel pani vastu kevadet caddiemasteri ameti maha ja vormistas ennast ettevõtjaks. Ilmselt seetõttu ka golfiringe vähem kogunud. Aga kindlasti oli võimalus saada mängu käigus rohkesti nõuandeid Tartu ühelt teenekamalt ettevõtjalt oma tee alustuseks.

Vadim Apuhtin (8) vs Pelle Raid (25). Selge võit Vadimile- 4/3. Ei tea, kas Vadimi dividendide eest soetatud kullahõngulised PXG rauad või mõni muu vigur mängus aga sel hooajal on tal juba mõndagi taskusse pandud (nt. Saare Juustu maratoni võit).

 

Toomas Laurson (9) vs Ain Sinikas (24). Ain on tõsine ja väga erinevate hobidega spordimees. Alles ta tuli golfi juurde kui juba kiusab vanasid- võit viimasel raja Toomas Laursoni üle.

Indrek Lüüs (10) vs Hannes Jensen (23). Indrek seekord midagi lahtiseks ei jätnud- võit tuli 14.rajal.

 

Margus Maser (11) vs Raido Peedomaa (22). Margusel tuli kahjuks reis vahele ning aumehena ei hakanud kummi venitama vaid andis loobumisvõidu.

Hardi Kuimets (12) vs Toomas Männisalu (21). Võit läks Hardile. Seisuks on raporteeritud 4UP. Rajamängus sellist skoori olla ei saa aga eeldame, et ilmselt ta siis 15-ndal läbi sai.

Harri Värv (13) vs Ravel Tohva (20). Võit viimsel rajal Ravelile tulemusega 2UP.

 

Andrus Armulik (14) vs Ivar Sova (19). Kas oli Ivari eeliseks kõrgem HCP või logises Andruse mäng aga väga veenev võit Ivarile tulemusega 6/4.

Veiko Keerberg (15) vs Kristjan Vassil (18). Talvel näitas Kristjan simulaatoriturniiril selliseid tulemusi, mis tegid kadedaks ka klubi singel mängijaid. Aga teadupärast on ju harjutusmatid loodiga tasakaalu pandud, samal ajal kui Otepää väljakul väga keeruline tasast maad leida. Ikka kas nokk kinni, saba lahti või vastupidi. Ühesõnaga võit seekord Veikole 4/3 aga Kristjan Vassili vägitegudest golfiväljakul me veel hakkame kuulma.

Romet Elmaste (16) vs Tõnis Kaukvere (17). Võrdse HCP-ga meeste duellis jäi seekord peale Tõnis. Muide, Tõnis oli veel mõned aastat tagasi lootustandev jalgpallur, kes mänginud ka Nõmme Kalju ja Eesti U21 koondise eest. Aga eelmisel aastal leidis kutsumuse golfi juurde ja on nüüd kiiresti arenenud.