Rajamängu Meistrivõistlused

Sander Maisvee / 30. mai 2020

Käes on aeg lüüa pall mängu selle hooaja esimestel tiitlivõistlustel.
Nagu ikka alustame (ja hiljem ka lõpetame) hooaega rajamängudega. Juba 1. juunil alustavad mehed kahes klassis parimate selgitamist.
Millistele paaridele 1. ringis tähelepanu pöörata?

Tanel Laisaar (16) vs Mart Urbas (17)
Need on mängijad, kes said HCP järgi kõrvuti asetuse. Sellise asetusega mängijad on vähemalt teoreetiliselt alati võrdseimast võrdsed. Eks me näeme, kas peale jääb Taneli kirurgiline täpsus või Mardi sportlik võitlusvaim.


Viljar Pärnamäe (9) vs Indro Konik (24)
Veel eelmine hooaeg ei olekski see paar suuremat huvi pakkunud aga sel talvel juhtus midagi enneolematut- Viljar otsustas kätt vahetada. Ehk siis kujutlusvõimet vähendades- hakkas mängima vasakult poolt, senise parema asemel. Ja ega see nii lihtne olegi, sest senised 80-85 vahel tulemused on asendunud 90-100 vahel tulemustega. Seega on küsimus, kas Indro võtab Viljari maha enne kui meie kapten hoo ülesse saab.

Erko Hansar (13) vs Andres Kulbin (20)
HCP järgi peaks Erkol olema edu sees aga kes meist siis Kulpat ei teaks- võitlus käib viimse veretilgani. Pealegi on nädalas ehk üksik päev kui Kulpa golfirajale ei jõua. Ju ta siis sellel päeval jälle üle 100km pedaale tallab. Erkol jäi vahepeal 2 hooaega vahele trauma tõttu aga seda hooaega on alustanud tõsiselt. Kuulujuttude järgi võeti kevadel caddie ja Pro kaasa ning lennati lennukiga Türki laagerdama.

Nils Illimar Esko (5) vs Mihkel Paloots (28)
Paar on huvitav eeskätt seetõttu, et kokku on sattunud meie noormängijad- 16.a Nils ja 18.a Mihkel. Nils on sel hooajal põhikohaga Rae klubi juures golfitarkusi omandamas. Eks me siis näeme kas pehmel pinnasel õpitud tehnikast on kasu ka mägisel pinnal. Või teeb Mihkel asjad selgeks omal moel. Kui vähki kivi alt otsida, siis võib määravaks saada kas Nilsil on caddie kaasas või mitte.

Ott Vaino (12) vs Raivo Simson (21)

Otil on küll parem asetus aga sarnaselt Erko/Andres paarile on teisel poolel vihane spordimees vastas. Oma parimal päeval on mõlemad võimelised võitma isegi klubi meistreid. Seega mehed, valige mänguks õige päev!

Peeter Kessa (15) vs Igor Viirlaid (18)

Võrgumehed omavahel. Igori selline asetus on natuke üllatav aga ju siis hooaja eel läbitud põlveoperatsioon on hooaja alguses oma jälje jätnud. Oma suhe arstidega oli hooaja eel ka Peetril. Aga hetkel tunduvad mõlemad mehed tervise juures olema ning mõlema koondusemehe omavaheline andmine saab kõva.

Robin Udodov (7) vs Urmas Sokk (26)

HCP ja asetuse vahe on küll suur aga rajamängus see niipalju ei loe. Vastamisi lähevad meie kõige noorem osaleja- 13.a Robin ja juba seenioride klassi kuuluv Urmas. Kui kusagilt üllatust loota, siis ehk sellest paarist, sest ilmselt ei ole klubis rahulikumat mees kui on Urmas. Ja rajamäng on just see koht kus ei tohi „kettasse minna“.

 

Rain Sirk (11) vs Jaak Vahi (22)
Samapalju kui on Jaagul nädalas golfivabu päevi, on Rainil golfiga täidetud päevi. Kui Rain suudab grafiitvarrega kepid äia poole jätta, siis võib Jaagul raskeks minna.