Muudatused Tulemuskaartide säilitamises ja EDS ringide Eestis sooritamise ajas 

 • seoses talvereeglite kehtimisega 1. novembrist kuni 31.märtsini  ei ole võimalik teha Eestis EDS ringe ning samuti sellel ajavahemikul toimunud võistluste tulemused ei muuda mängija HCP'd. Seda hoolimata väljaku seisukorrast. Nimetatud reegel hakkab kehtima alates 1. november 2014 ning on kehtestatud Reeglite, HCP ja CR (RHCR)komitee otsusega.

EDS ringi registreerimise juhend Otepää Golfiklubi liikmele

Golfaril on võimalik oma mängutaset näitavat HCP-d parandada kas ametlikul võistlusel või eelnevalt registreeritud ametlikul mänguringil (nn. Extra Day Score, lühendatult EDS). Mänguring kvalifitseerub EDS ringiks (HCP arvestusse minevaks ringiks) ainult siis, kui mängija on mänguringi eelnevalt registreerinud koduklubis HCP arvestusse mineva ringina. Kui sa otsustad mängida HCP arvestusse mineva EDS ringi, siis käitu allpool kirjeldatud viisil.

Koduväljakul:

 • Registreeri oma mänguring caddiemasteris asuvas EDS ringide registreerimise kaustas ENNE mängu algust.;
 • Peale mängu lõppu too oma korrektselt täidetud tulemuskaart koheselt caddiemasterile, kes sisestab sinu tulemuse Golfboxi ja edastab sinu tulemuskaardi klubile;
 • Kui lõpetad mänguringi hilja õhtul ja caddiemaster on juba suletud, siis pane tulemuskaart Otepää Golfiklubi postkasti;
 • Kui sisestad EDS ringi tulemused ise Golfboxi, siis peab tulemuskaardi samuti kindlasti klubile toimetama kas skanneeritult meilile sekretar@ogk.ee või paberkandjal.

Teistel golfiväljakutel:

 • Saada teade klubile, et soovid oma mängitava ringi registreerida EDS ringina (e-mailile sekretar@ogk.ee, sms-ga klubi sekretäri telefonile 59 12 80 80 ) ENNE mängu alustamist.  Teates peab olema märgitud mängija nimi, väljaku nimi, mängitavate radade arv (9 või 18 rada) ja stardiaeg – kuupäev, kellaaeg.
 • Näiteks SMS sisuga: Priit Kask, EGCC Sea Course 18 rada, Start 15.05 10.00.
 • Väljaspool koduklubi mängitud EDS ringi korrektselt täidetud tulemuskaart toimeta koduklubisse hiljemalt ühe nädala jooksul peale mänguringi mängimist.
 • Kui oled EDS ringi mänginud välisriigis pikemal reisil olles, siis toimeta korrektselt täidetud tulemuskaart võimalikult koheselt peale reisi lõppu koduklubisse (sobib meili teel skaneeritult või pildistatult). Tulemuskaardile tuleb märkida lisaks sinu HCP-le ka mängu HCP vastavalt väljaku slope’ile.   Lisaks mängu HCP-le lisada mängitava väljaku cr ja slope ning see, millise tii pealt mängitakse. Näide: HCP:14,8 / slope 17, väljaku cr 71,8, slope 135)

Tulemuskaardi klubisse toimetamiseks tuleb see:

 • panna Otepää Golfiväljaku caddiemasteris asuvasse OGK postkasti,
 • anda isiklikult klubi sekretärile,
 • saata loetavalt skaneeritud tulemuskaart klubi sekretäri e-mailile sekretar@ogk.ee.

Kui oled registreerinud klubis EDS ringi, kuid mingil põhjusel (tervis, ilmastik, muudatused reisiplaanides jms) ei saa starti minna, siis teata sellest viivitamatult klubisse  (e-mailile sekretar@ogk.ee, sms-ga klubi sekretäri telefonile 59 12 80 80 ) ja annuleeri registreeritud ring.

Kõik EDS tulemuskaardid tuleb mängija HCP arvestamiseks alati tagastada klubi sekretärile. Kui mängija jätab ühe hooaja jooksul ükskõik millisel põhjusel tagastamata  rohkem kui kolm EDS tulemuskaarti, siis klubi HCP Komiteel on õigus mängija HCP peatada (muuta mitteaktiivseks).

Pane tähele, et EDS ringide tulemuskaartide klubisse jõudmise eest vastutab mängija. Seetõttu ole ise hoolas ja kontrolli alati üle, et sinu tulemuskaardid on jõudnud sihtkohta. Kui sul tekib küsimusi oma EDS ringi vormistamisel koduklubis, siis võta ühendust  OGK HCP komiteega:

1. Toomas Murulo, telefon +372 5112 037, e-mail kohtunik@neti.ee

2. Klubi kapten Margo Liiv, telefon +372 5029 145  , e-mail margo@logotooted.ee

NB! Golfimäng on enamuse jaoks lõbus ajaveetmise vorm, mitte tippsport. Mängija ei pea igat mängitavat ringi registreerima HCP arvestusse mineva EDS ringina. Nautige golfimängu!