Wintergolf 2011 Pressiteade!

Martti Luik / 6. märts 2011

06.märtsil 2011

Eesti ja Soome amatöörgolfarid võistlesid nädalavahetusel ainulaadsel talvegolfiturniiril Otepää Wintergolf 2011

Talvegolfivõistluse võitis meeste arvestuses Raigo Valmsen HCP 42 tulemusega 29 punkti, II koha saavutas Lauri Latt HCP 16,9 tulemusega 23 punkti ja III koha saavutas Jüri Sirel HCP 29,5 võrdse punktisummaga 23. Uskumatu personaaltulemusega sai hakkama Lauri Latt, kes lõi 5.rajal (PAR4) eagle’i ehk palli 2 löögiga palli auku.

Naiste arvestuses jagunesid auhinnalised kohad järgmiselt: I koht Terje Andressoo HCP 33,1 tulemusega 18 punkti, II koht Signe Saaroja HCP 26,6 tulemusega 14 punkti ja III koht Anne Linnamägi HCP 38 tulemusega 6 punkti.

Juunioride võistlusklassis võitis esikoha Alice Andressoo HCP 21,2 tulemusega 18 punkti, II koht Getter Saaroja HCP 11,9 tulemusega 13 punkti ja III koht Rasmus Paks HCP 13,8 tulemusega 11 punkti.

Parima scratch tulemuse saavutas Risto Santapukki HCP 10, kes mängis 9 rada läbi vähima löökide arvuga (35 löögiga).

Otepää Wintergolf turniiri traditsioonile pandi alus juba 2006. aastal, kui esimest korda kogu Baltikumis korraldati Otepää golfiväljakul talvine golfivõistlus.

Taligolf erineb suvisest golfist teistsuguse raja, varustuse ja reeglite poolest. Talvel mängitakse golfi lumetraktoriga kinni pressitud lumel ja kasutatakse eredavärvilisi palle.
Lisaks golfimängule oli külalistele avatud ka talveürituseks sobiv soojaks köetud telk elava muusikaga ja väikese klubihoone siseruumid, kus pakuti etnostiilis toitlustust, kasutada sai nii riietusruume kui saunasid.

Parim Scratch (vähim löökide arv) – Risto Santapukki HCP 10, tulemusega 35 lööki